
Just nu kör vi lansering av Vogue System i vår projektutställning. Det är en serie plattor där du kan mixa storlekar, kulörer och ytor helt fritt. Finns hela i 38 olika kulörer! Snyggt är också att mixa blankt och matt på samma vägg. Som privatperson kan du självklart köpa plattor ur serien, det mesta är beställningsvara med c:a 4 veckors leveranstid.
Bild: Ceramica Vogue

Duravit som är en av världens största producenter av badrumsinredning tillverkar en serie badrumsmöbler som känns mer som möbler än vanlig badrumsinredning. 2nd floor heter serien. Kolla in lådutrymmet i badkarsfronten och hur man byggt in bokhyllor tillsammans med handfatet, känns lite som en rumsavdelare också. Mycket bra!

Det har varit lite bloggtorka här på hemsidan men nu är jag åter (i några dagar för sen åker jag på semester).
Ny badrumskakelserie på lager som jag gillar skarpt. Pure Colours från italienska Cerim. Vi valde den blå kulören med den bruna- och blårandiga dekoren. Plattan finns dock i en fin korallfärgad ton också, går att få som beställningsvara.
Kom och kolla i butiken!

Någon på Svedbergs är väldigt kreativ och kommer på roliga namn på deras blandare. Både cool design och roliga namn gör att man blir nyfiken på produkten. Personlig favorit - Love me!

Gunilla Eriksson har arbetat på Kakelspecialisten sen starten av bolaget och jobbar mest med marknadsföring och personal. Vi gillar självklart kakel och förhoppningsvis kan vi snabbt här på bloggen förmedla alla nyheter och händelser hos oss här vid Årsta!